Дата-центр у церкві? І таке можливо

П'ять незвичайних місць для будівництва дата-центрів, які вас точно здивують. Інженери продовжують креативити, щоб зекономити кошти. 


Винахідники зайвий раз не втрачають можливості заощадити простір та гроші, тому розробляють ЦОДи в нетривіальних місцях. Щоб використовувати дешеві та екологічно чисті методи охолодження та створювати системи рекуперації тепла, вони приймають дуже нестандартні рішення.


  • Дата-центр усередині ядерного бункера

У Швеції інженери з компанії Bahnhof перетворили справжнісінький бункер епохи холодної війни на дата-центр. Причиною такого вчинку була можливість мінімізувати споживання електроенергії та зменшити обсяг викидів шкідливих речовин. Повітря під землею прохолодніше, ніж над бункером. Тому потреби в енерговитратному кондиціонуванні повітря значно скорочуються.


  • Дата-центр під водою

Експлуатація та обслуговування кондиціонерів та чилерів дійсно потребує великих витрат. Через це інженери Microsoft досліджують можливості розміщення дата-центрів в океані та морі. І йдеться навіть не про плавучі серверні ферми, а про створення підводних ЦОД. Фахівці переконані, що розміщення дата-центрів під товщею холодної води дозволить значно заощадити кошти на охолодженні.


  • Дата-центр у печері

Компанія Green Mountain є молодим колокейшн-провайдером. Їм вдалося реалізувати проект з будівництва ЦОДу усередині норвезької гори. Вам не почулося. ЦОД знаходиться всередині гори поряд з фіордом. Прохолодна вода з нього дозволяє підтримувати необхідний температурний режим та дає можливість охолоджувати сервери не так енерговитратно. 


  • Дата-центр у православній церкві

У фінській столиці Гельсінкі знаходиться величезна та холодна православна церква. Їй знайшли цікаве застосування, розмістивши там дата-центр. Він знаходиться всередині самої печери під Успенським собором Гельсінкі. Цікаво, що тепло від серверного обладнання використовують в локальній мережі центрального опалення з метою підігріву води. 

Воно допомагає підтримувати нормальний температурний режим у всіх навколишніх житлових та офісних будівлях у фінській столиці. Завдяки такому незвичайному рішенню, фіни щороку економлять близько півмільйона доларів на комунальних рахунках.


  • Дата-центр у целюлозно-паперовій фабриці

Компанія Google теж вирішила не відставати від сучасних підходів. І побудувала ЦОД в одній з будівель 60-річної целюлозно-паперової фабрики, яка знаходиться у фінському місті Хаміна. Інфраструктуру цієї фабрики перетворили на ключовий елемент просунутої системи охолодження. Вона дозволяє використовувати холодну морську воду з Фінської затоки. Це не тільки оптимізує температурний режим, а й знижує негативний вплив на екологію.