Китайські кібершпигуни націлилися на зашифровану інформацію

Влада Пекіну збирається зламати захист секретних даних за допомогою квантових комп'ютерів. Про це йдеться у прогнозах аналітиків з американської фірми технологічного консалтингу Booz Allen Hamilton (BAH). 

 

BAH звертає увагу на звіт під назвою Chinese Threats in the Quantum Era. Там можна побачити всі минулі кампанії кібершпигунства з боку Китаю. А також  проаналізувати декларовані публічно амбіції Китаю стати провідним гравцем у галузі квантових обчислень вже до середини 2020 року.


Нещодавні дослідження показали, що для злому алгоритмів криптографії знадобиться процесор з приблизно 20 млн. кубитів. На сьогодні таких квантових чіпів не існує, принаймні у відкритому доступі.


Консалтингова компанія вважає, що шанси Китаю створити квантовий комп'ютер, який зламає таку криптографію, до 2030 року дуже малі. Попри це, аналітики стверджують, що викрадені типи даних мають велику цінність.


І тому є велика вірогідність, що Китай все ж таки зможе накопичити дані, які дозволять квантовим симуляторам виявляти нові економічно цінні матеріали, фармацевтичні препарати та хімічні речовини вже за це десятиріччя.


Таким чином, зашифровані дані з довгим терміном розвідувальної важливості викрадатимуть все частіше, з надією, що колись їх все ж таки вдасться розшифрувати.


При цьому, на впровадження надійної стратегії захисту може знадобитися не менше 10 років, а можливо навіть більше з огляду на те, що розгортання сучасної інфраструктури шифрування з публічним ключем зайняло майже двадцять років.


Тому Інститут стандартів і технологій США (NIST) вже зараз розпочав пошук відповідей на питання пост-квантової криптографії та склав пріоритетний список кандидатів, щоб обмінюватися цифровими ключами та додавати цифрові підписи.