
Напередодні IPO фірма Rigetti Computing представила комерційний квантовий процесор, в який входить мультичіп з 80 кубітами.
Фірма базується в Берклі, у штаті Каліфорнія, вона є одним з багатьох стартапів, що мають намір створити великомасштабні універсальні квантові комп'ютери. Нещодавно Rigetti заявила про деталі своєї нової технології.
Пристрій під назвою Aspen-M складається з двох окремих квантових чіпів. Кожен з них складається з 40 надпровідних кубитів, які охолоджуються рідким гелієм.
Завдяки ряду таких нововведень, Aspen-M покращила свої показники щодо продуктивності на 250%. Фірма заявила, що тепер пристрої попереднього покоління квантового обладнання цього стартапу вже не зможуть зрівнятися з новою розробкою.
Помилка зчитування результатів обчислень з одного кубіту знизились на цілих 50%. Вже це є важливим технологічним досягненням.
У внутрішніх дослідженнях Rigetti протестила на новому процесорі квантовий алгоритм із 65 змінними. Це вдалося зробити менш ніж за п'ять хвилин. Цей алгоритм занадто складний для моделювання на класичних комп'ютерах. Тому такий результат сильно порадував розробників.
Ці системи посприяли розвитку в ері квантової переваги, що зароджується. Про це заявив засновник і генеральний директор компанії Чед Рігетті. За його словами, технології вже досягли таких масштабів та швидкодії, що тепер дозволяють їм обробляти реальні набори даних, які лежать в основі
важливих додатків.
Наразі Aspen-M проходить приватне бета-тестування. Вже з початку 2022 року всі зацікавлені клієнти зможуть отримати доступ до нього через хмарний сервіс самої Rigetti, а також через службу квантових обчислень Amazon Braket. Strange Works Ecosystem, пропозиція фірми Strange Works, теж підійде для цього.
Rigetti анонсувала свої подальші плани. Стартап у скорому часі збирається виходити на біржу (IPO), тому до 2024 року компанія планує випустити систему з 1000 кубитів, а ще через 2 роки збільшити цю цифру в чотири рази.
Такі компанії як IBM і Google теж створюють квантові комп'ютери на основі надпровідних кубітів. Нещодавно IBM представила 127-кубітовий чіп під назвою Eagle. Так само як і Rigetti, ці підприємства віддали пріоритетне місце в розробках саме створенню мультичіпових квантових комп'ютерів .