Корея збирається зробити свій ринок інфраструктури ШІ незалежним

Корея Телеком, найбільша телекомунікаційна компанія Південної Кореї, зробила гучну заяву. Вона запустила перший у Кореї хмарний сервіс інфраструктури штучного інтелекту, який використовує модель оплати в міру використання.


Їх модель екосистеми спирається на внутрішні програмні та апаратні ресурси. За оцінками KT, нова схема оплати дозволить знизити витрати на 50-70%. Служба HAC (Hyperscale AI Computing) призначена саме для компаній, які націлені розвивати хмарні сервіси у галузях біотехнології, освіти та виробництва. 


Служба HAC анонсувала на брифінгу, що збирається співпрацювати з корейським стартапом Fadu та глобальним постачальником GPU, компанією AMD. Компанії планують разом вдосконалити хмарні сервіси та розробки чіпа для хмарних обчислень вже у другій половині 2023 року.


Якщо ці плани вдасться втілити в реальність, клієнти Kорея Телеком отримають легку та доступну інфраструктуру ШІ на базі вітчизняних технологій. Наразі 90% глобального ринку ШІ-інфраструктури належить Nvidia. Але такі зміни на ринку Кореї можуть значно зменшити залежність від дорогих GPU американської компанії.


Розроблене рішення вперше дозволяє спільно використовувати GPU від різних постачальників та не зважати, що воно базуються на різних структурах мов програмування.


KT збирається розширювати його за чотирма основними етапами. У наступному році компанія побудує «ферму» з тисячами різнорідних GPU від Nvidia та AMD, а в 2023 році доповнить її ШІ-чіпом, розробленим разом із Fadu ексклюзивно для KT HAC.


У майбутньому Kорея Телеком збирається створити власну стандартну модель штучного інтелекту. У плани компанії входить запуск бізнесу галузевих рішень ШІ спеціально для автономного водіння, фінансів та метавсесвіту.

Незалежність корейського сектору технологій ШІ-інфраструктури зміцниться ще й завдяки діяльності SK Telecom, яка випустила свій чіп NPU, Sapeon X220. За інформацією компанії, він у 1,5 рази краще за конкурентів прискорює обчислення глибокого навчання.